„Trenuj z wojskiem sam i w grupie”

Print Drukuj

Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło bezpłatny projekt „TRENUJ Z WOJSKIEM SAM I W GRUPIE”, skierowany do osób spełniających określone warunki wiekowe i narodowościowe. Szkolenia mają formę ośmiogodzinnych zajęć organizowanych w soboty, prowadzą je doświadczeni wojskowi instruktorzy. Uczestnicy nabywają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne, w tym obsługę broni, walkę wręcz, przetrwanie oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Zapisy do projektu można dokonywać w wyznaczonych punktach jednostek wojskowych, podając imię, nazwisko, wiek i dane kontaktowe. Uczestnicy muszą być obywatelami polskimi w wieku 15-65 lat. Projekt zapewnia wyżywienie i ubezpieczenie podczas szkoleń.

Oprócz nauki, program stanowi atrakcyjną weekendową rozrywkę, umożliwiając integrację z żołnierzami oraz spędzenie czasu przy ognisku. Uczestnictwo w projekcie to doskonała okazja do poprawy nawyków obronnych.

Informacje o wybranych załącznikach

  • Harmonogram szkoleń i punkty kontaktowe projektu Trenuj z wojskiem sam i w grupie:

    Załącznik przedstawia harmonogram szkoleń oraz punkty kontaktowe projektu „Trenuj z wojskiem sam i w grupie”. Kluczową informacją są dane kontaktowe koordynatorów i lokalizacje szkoleń, które odbywają się w różnych jednostkach wojskowych w Polsce w okresie od września do października.

Pełne treści załączników znajdziesz w artykule.

Ministerstwo Obrony narodowej uruchomiło otwarty, całkowicie bezpłatny projekt „ TRENUJ Z WOJSKIEM SAM I W GRUPIE". Jest to program szkoleń dedykowany dla każdego chętnego spełniającego określone warunki wiekowe i narodowościowe.

Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin, mają bardzo przystępną formułę i są prowadzone przez wojskowych instruktorów – bardzo doświadczonych żołnierzy, często weteranów misji zagranicznych.

Uczestnicy projektu poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne, między innymi, podstawy posługiwania się bronią, walkę wręcz, przetrwanie w trudnych warunkach, reagowanie na sygnały alarmowe czy udzielanie pierwszej pomocy medycznej.

Na szkolenie można się zapisywać w kilku, podanych w załączniku, punktach kontaktowych jednostek wojskowych zlokalizowanych na terenie całego kraju – wystarczy podać tylko: imię i nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście).

W szkoleniu mogą wziąć udział obywatele polscy w wieku 15-65 lat. Podczas szkoleń organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.


Projekt, dzięki swojemu unikalnemu charakterowi, jest również świetną – sobotnią przygodą i rozrywką. Można poznać wojsko i żołnierzy, ale również – oprócz profesjonalnego szkolenia – integrować się przy ognisku i grochówce. To jednocześnie doskonała okazja do poznania oraz podniesienia poziomu nawyków obronnych.
 
Załącznik – Harmonogram szkoleń oraz dane kontaktowe.

Załączniki

Informacje o publikacji dokumentu