- Projekt pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie górowskim (IV)", współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowaI Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 r.ż. bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) poprzez objęcie aktywizacją zawodową 178 osób bezrobotnych.
- Projekt realizowany jest w okresie od 01.01.2019r. do 31.12.2019r.
- Projekt realizowany na terenie powiatu górowskiego.
- Udział w projekcie jest bezpłatny.
- Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie poprzez usługę pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego oraz wzięcie udziału w jednej z proponowanych form: staż, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, prace interwencyjne.
- Wszystkie informacje dot. realizacji projektu są dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Górze ul. Poznańska 4, 56-200 Góra, pod nr telefonu 65 543 22 25 oraz na stronie internetowej urzędu http://gora.praca.gov.pl/
- Wsparcie oferowane w ramach projektu to:
- Staże,
- Szkolenia,
- Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej,
- Prace interwencyjne w Jednostkach Samorządu Terytorialnego i Gminnych Samorządowych Jednostkach Organizacyjnych na terenie powiatu górowskiego.
KRYTERIA REKRUTACJI
- Uczestnikami projektu mogą być osoby młode w wieku 18-29 lat pozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne, spośród których co najmniej 60 % stanowią osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET, przyjętą w POWER 2014-2020 tj. 107 os. Co najmniej 20 % uczestników projektu tj. 36 osób stanowią osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy tj.:
- bezrobotni do 29 roku życia,
- bezrobotni długotrwale (definicja pojęcia "długotrwale bezrobotny" różni się
w zależności od wieku:- młodzież (<25 lat) - osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad
6 miesięcy (>6 miesięcy); - dorośli (25 lat i więcej) - osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy (>12 miesięcy).
- młodzież (<25 lat) - osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad
- bezrobotni o niskich kwalifikacjach (osoby, które ukończyły szkołę podstawową, gimnazjum, liceum ogólnokształcące, technikum, liceum profilowane, uzupełniające liceum ogólnokształcące, technikum uzupełniające, zasadniczą szkołę zawodową).
- bezrobotni z niepełnosprawnościami.